All Products
-
Electric Motor Water Pump
-
Hollow Shaft Motor
-
3 Phase Induction Motor
-
Single Phase Induction Motor
-
IE2 Motor
-
IE3 Motor
-
Pool Pump Motor
-
Hydraulic Pump Electric Motor
-
Centrifugal Water Pump
-
Peripheral Water Pump
-
Self Priming Pump
-
Automatic Water Pump
-
Multistage Centrifugal Pump
-
Deep Well Pump
-
AC Electric Generator
-
Open Diesel Generator
-
Easy Spare Parts
-
Vadim ZabiiakaZhongzhi does really good on the design and manufacturing of the products. Experienced engineers service us very nice. -
Mr.Reuben kimwoloGood quality, great manufacturers, we are happy with your products. -
Mr.Yılmaz TürkoğluHave been working together for more than 3 years very professional. all products work fine in our types of equipment. Thank you.
Keywords [ house water pump ] match 598 Products.
Aluminum 2800rpm 0.75kw 1hp Asynchronous Ac Motor
| Application: | Swimming Pool Pump |
|---|---|
| Voltage: | 220V |
| Power: | 0.55kw/0.75hp |
High Pressure Pump Hollow Shaft Brushless Dc Motor 2.6KW 3.5HP 4 Poles HS90L3-4
| Product Name: | Hollow Shaft Motor |
|---|---|
| Application: | High Pressure Pump |
| Output: | 2.6KW/3.5HP |
Aluminum Housing Single Phase Induction Motor With NSK Bearing For Swimming Pump Driving
| Product Name: | Single Phase Induction Motor |
|---|---|
| Application: | Swimming Pump Driving |
| Output: | 2HP |
ZOZHI One Phase AC Induction Motor Capacitor Running For 1.1kw 1.5Hp Pool Pump
| Product Name: | Single Phase Induction Motor |
|---|---|
| Application: | Swimming Pool Pump |
| Output: | 1.5HP/1.1KW |
Three Phase Hollow Shaft Motor Aluminum Housing 5.5KW/7.5HP For High Pressure Pump
| Output: | 5.5KW/7.5HP |
|---|---|
| Application: | High Pressure Pump |
| Voltage/Frequency: | 400V/60HZ |
2HP 1.5KW Three-Phase Asynchronous AC Motor Aluminium Housing 380V Rated Speed 3000RPM Waterproof Enclosed
| Packaging Details: | CTNS/Veneer case |
|---|---|
| Delivery Time: | 14work days |
| Payment Terms: | T/T, L/C |
10HP 7.5KW Hollow Shaft Motor 380V AC Volta for Three-Phase Pressure Washing Machine Waterproof Aluminium Housing
| Packaging Details: | CTNS/Veneer case |
|---|---|
| Delivery Time: | 14work days |
| Payment Terms: | T/T, L/C |
ZOZHI 5.5kw 7.5hp 6poles 3-Phase Waterproof Aluminium Housing Motor with Hollow Shaft for 380V Pressure Washing Machines
| Packaging Details: | CTNS/Veneer case |
|---|---|
| Delivery Time: | 14work days |
| Payment Terms: | T/T, L/C |
B3 Aluminum Housing 24mm Hollow Shaft Electric Motor
| Product Name: | Hollow Shaft Motor |
|---|---|
| Voltage: | 230/400V |
| Phase: | Three Phase |
IP55 Protection Hollow Shaft Motor Aluminum Alloy Housing Material Operating Temperature Minus 20°C To 80°C Suitable For Industrial Applications
| Installation: | B3 |
|---|---|
| Cooling Method: | FAN Cooling |
| Housing Material: | Aluminum Alloy |

