All Products
-
Electric Motor Water Pump
-
Hollow Shaft Motor
-
3 Phase Induction Motor
-
Single Phase Induction Motor
-
IE2 Motor
-
IE3 Motor
-
Pool Pump Motor
-
Hydraulic Pump Electric Motor
-
Centrifugal Water Pump
-
Peripheral Water Pump
-
Self Priming Pump
-
Automatic Water Pump
-
Multistage Centrifugal Pump
-
Deep Well Pump
-
AC Electric Generator
-
Open Diesel Generator
-
Easy Spare Parts
-
Vadim ZabiiakaZhongzhi does really good on the design and manufacturing of the products. Experienced engineers service us very nice. -
Mr.Reuben kimwoloGood quality, great manufacturers, we are happy with your products. -
Mr.Yılmaz TürkoğluHave been working together for more than 3 years very professional. all products work fine in our types of equipment. Thank you.
Frame Size 56 to 112 Single Phase Induction Motor Mounting B14 Power Rating 0.5 HP to 5 HP Suitable for Various Machinery
| Power: | 0.37kw/0.5hp |
|---|---|
| Frame Size: | 56#-112# |
| Motortype: | Induction Motor |
Frame Size 56 to 112 Single Phase Induction Motor Featuring Rated Voltage Plus Minus 5 Percent Number Of Poles 2 4 6 Designed For Operation
| Number Of Poles: | 2/4/6 |
|---|---|
| Motortype: | Induction Motor |
| Noise Level: | 60dB |
Mounting B5 Single Phase Induction Motor Number Of Poles 2 4 6 Suitable for Various Machinery and Equipment Requirements
| Ambient Temperature: | -15 ℃-40℃ |
|---|---|
| Poles: | 2, 4, Or 6 Poles |
| Rated Voltage: | ±5% |
Capacitor Running Single Phase Induction Motor 0.37kw 0.5hp 4 Poles Motor Designed For Continuous Industrial Operation
| Frequency: | 50 Hz / 60 Hz |
|---|---|
| Noise Level: | 60dB |
| Structure: | IMB3/B5/B35/V1 |
4 Poles Single Phase Induction Motor Capacitor Running Type Noise Level 60dB Perfect Solution for Industrial Motor Needs
| Motortype: | Induction Motor |
|---|---|
| Power: | 0.37kw/0.5hp |
| Startingmethod: | Capacitor Start / Split Phase |
4 Poles Asynchronous Motor Induction Motor Suitable for in HVAC Systems and Industrial Fans Providing Stable Performance
| Power: | 0.37kw/0.5hp |
|---|---|
| Mounting: | B3,B5,B14,B34,B35 |
| Ambient Temperature: | -15 ℃-40℃ |
Ambient Temperature Minus 15 to 40 Degrees Celsius AC Motor Featuring Or 6 Poles Ideal for Heavy Duty Industrial Machinery
| Poles: | 2, 4, Or 6 Poles |
|---|---|
| Power: | 0.37kw/0.5hp |
| Rated Voltage: | ±5% |
B5 induction motor featuring noise level 60dB designed for heavy duty industrial machinery and long lasting performance
| Frequency: | 50 Hz / 60 Hz |
|---|---|
| Powerrating: | 0.5 HP To 5 HP |
| Poles: | 2, 4, Or 6 Poles |
Single Phase Induction Motor 2.2kw Motor Rated Voltage Plus Minus Five Percent Motor for Continuous Industrial Operation
| Frame Size: | 56#-112# |
|---|---|
| Motortype: | Induction Motor |
| Noise Level: | 60dB |
Capacitor Start Split Phase Motor Featuring B34 Mounting Designed for Industrial Machinery Needing Durable and Operation
| Item Name: | Single Phase Induction Motor |
|---|---|
| Power: | 0.37kw/0.5hp |
| Ambient Temperature: | -15 ℃-40℃ |

