All Products
-
Electric Motor Water Pump
-
Hollow Shaft Motor
-
3 Phase Induction Motor
-
Single Phase Induction Motor
-
IE2 Motor
-
IE3 Motor
-
Pool Pump Motor
-
Hydraulic Pump Electric Motor
-
Centrifugal Water Pump
-
Peripheral Water Pump
-
Self Priming Pump
-
Automatic Water Pump
-
Multistage Centrifugal Pump
-
Deep Well Pump
-
AC Electric Generator
-
Open Diesel Generator
-
Easy Spare Parts
-
Vadim ZabiiakaZhongzhi does really good on the design and manufacturing of the products. Experienced engineers service us very nice. -
Mr.Reuben kimwoloGood quality, great manufacturers, we are happy with your products. -
Mr.Yılmaz TürkoğluHave been working together for more than 3 years very professional. all products work fine in our types of equipment. Thank you.
Keywords [ house water pump ] match 600 Products.
400-500v Easy Spare Parts Energy Saver Capacitor Cbb60 60uf High Insulation Resistance
| Rated Capacitance: | 60uF |
|---|---|
| Rated Voltage: | 250VAC~450VAC |
| Rated Frequency: | 50Hz~60Hz |
Aluminium Housing Single Phase Induction Motor Capacitor Running Type Current 18.5 Designed for Industrial Equipment Operation
| Capacitor Type: | Capacitor Running |
|---|---|
| Bearing Brand: | C&U/NSK |
| Flange Size: | B3 |
0.55kw Single Phase Induction Motor 50HZ/60HZ For Plastic Swimming Pool Pumps
| Product Name: | Single Phase Induction Motor |
|---|---|
| Application: | Swimming Pool Pump |
| Output: | 0.75HP/0.55KW |
High Quality Single-Phase AC Induction Electric Motor Capacitor Sart Run From 0.5hp to 5.5hp Waterproof Aluminium Housing
| Frequency: | 50Hz/60Hz |
|---|---|
| Application: | Bore Well Compressor Driving |
| Number Of Poles: | 2 |
3.7KW 5HP 2000rpm Induction AC Motor 4 Pole YC132S2-4 For Pump Washing Machine
| Product Name: | Single Phase Induction Motor |
|---|---|
| Application: | General Driving |
| Output: | 3.7KW/5HP |
Aluminium Housing Asynchronous Motor Operating under Ac Voltage 220240V Optimized for Energy Saving and Long Service Life
| Flange Size: | B3 |
|---|---|
| Housing: | Aluminium |
| Enclosure Type: | TEFC (Totally Enclosed Fan Cooled) / Open Drip Proof |
Rated Speed 750 to 3000rmin 3 Phase Induction Motor Featuring Aluminium Housing Perfect for Various Industrial Equipment
| Head: | 20m |
|---|---|
| Housing: | Aluminium |
| Rated Power: | 2.2KW 3HP |
Pressure Pump Hollow Shaft Motor High Efficiency 100L2-4 3KW Clockwise Rotation
| Output: | 3KW/4HP |
|---|---|
| Pole: | 4 |
| Rotation Direction: | Clockwise |
Industrial 3 Phase Induction Motor with S1 continuous Duty and Aluminum Motor Housing
| Service Factor: | 1.0 |
|---|---|
| Ambient Temperature: | -15 ℃-40℃ |
| Mounting: | B3 |
500 GPH 3 Phase Induction Motor Featuring Lightweight Aluminum Housing Perfect for Industrial Machinery and Equipment
| Rated Voltage: | 220V/380V/440V/550V/660V |
|---|---|
| Above Sea Level: | Not Exceed 1000m |
| Protect Feature: | Totally Enclosed |

