All Products
-
Electric Motor Water Pump
-
Hollow Shaft Motor
-
3 Phase Induction Motor
-
Single Phase Induction Motor
-
IE2 Motor
-
IE3 Motor
-
Pool Pump Motor
-
Hydraulic Pump Electric Motor
-
Centrifugal Water Pump
-
Peripheral Water Pump
-
Self Priming Pump
-
Automatic Water Pump
-
Multistage Centrifugal Pump
-
Deep Well Pump
-
AC Electric Generator
-
Open Diesel Generator
-
Easy Spare Parts
-
Vadim ZabiiakaZhongzhi does really good on the design and manufacturing of the products. Experienced engineers service us very nice. -
Mr.Reuben kimwoloGood quality, great manufacturers, we are happy with your products. -
Mr.Yılmaz TürkoğluHave been working together for more than 3 years very professional. all products work fine in our types of equipment. Thank you.
Keywords [ house water pump ] match 600 Products.
50Hz 60Hz Rated Frequency 3 Phase Induction Motor Providing 20m Head Suitable for Pumps Fans and Industrial Equipment
| Efficiency: | IE2 / IE3 / IE4 |
|---|---|
| Phase: | 3 Phase |
| Power Rating: | 0.5 KW To 500 KW |
Aluminum Housing 2.2KW 3HP Foot-mounted 3 Phase Induction Motor Designed for Continuous Operation in Industrial Settings
| Power Range: | 0.06kw ~ 22kw |
|---|---|
| Rated Voltage: | 230/400 V |
| Insulation Class: | Class F / Class H |
Three-Phase Waterproof High Efficiency 2.2kW Industrial AC Motor for Water Treatment/HVAC Systems
| Protection Grade: | IP23/IP44/IP54 |
|---|---|
| Efficiency: | ≥IE2 |
| Rated Output: | 0.12KW-315KW |
3 Phase Foot Mounted 3 Phase Induction Motor Suitable for Pumps Compressors and Conveyor Systems in Industrial Settings
| Efficiency: | IE2 / IE3 / IE4 |
|---|---|
| Phase: | 3 Phase |
| Mounting Type: | Foot Mounted / Flange Mounted |
Aluminum Housing Hollow Shaft Motor Low Noise Level ≤65dB For Industrial
| Material: | Die Cast Aluminum |
|---|---|
| Certifications: | CE, CCC,ISO9001 |
| Protection Class: | IP55 |
20m Head 3 Phase Induction Motor Flange Mounted Cast Iron Housing Built to Provide Stable Torque and Energy Consumption
| Pole: | 4 |
|---|---|
| Head: | 20m |
| Housing: | Cast Iron |
Three-Phase Waterproof 7.5kW High Efficiency Motor for High Pressure Pump
| Protection Grade: | IP23/IP44/IP54 |
|---|---|
| Efficiency: | ≥IE2 |
| Rated Output: | 0.12KW-315KW |
Plastic Cooling Motor Fan Blade Easy Spare Parts Y2 series Electric Motor
| Material: | Plastic PP |
|---|---|
| Inlet Diameter: | 11.2-90mm |
| Outlet Diameter: | 90-460mm |
3.7 KW 5 HP Ms Series Three Phase Asynchronous Motor With Alumuinum Frame
| Type: | Asynchronous Motor |
|---|---|
| Phase: | Three Phase |
| Voltage: | 380V |
MYT Series 2HP Induction Pump Motor 2 Poles Capacitor Running MYT802-2 2HP/1.5KW
| Product Name: | Pool Pump Motor |
|---|---|
| Application: | Swimming Pool Pump |
| Output: | 2HP/1.5KW |

