All Products
-
Electric Motor Water Pump
-
Hollow Shaft Motor
-
3 Phase Induction Motor
-
Single Phase Induction Motor
-
IE2 Motor
-
IE3 Motor
-
Pool Pump Motor
-
Hydraulic Pump Electric Motor
-
Centrifugal Water Pump
-
Peripheral Water Pump
-
Self Priming Pump
-
Automatic Water Pump
-
Multistage Centrifugal Pump
-
Deep Well Pump
-
AC Electric Generator
-
Open Diesel Generator
-
Easy Spare Parts
-
Vadim ZabiiakaZhongzhi does really good on the design and manufacturing of the products. Experienced engineers service us very nice. -
Mr.Reuben kimwoloGood quality, great manufacturers, we are happy with your products. -
Mr.Yılmaz TürkoğluHave been working together for more than 3 years very professional. all products work fine in our types of equipment. Thank you.
Keywords [ house water pump ] match 600 Products.
ZOZHI 0.75HP 0.55KW MYT711-2 Pool Pump Motor 2 Pole
| Product Name: | Pool Pump Motor |
|---|---|
| Application: | Swimming Pool Pump |
| Output: | 0.75HP/0.55KW |
Three-Phase 5.5KW 7.5HP Electric AC Motor 380V 50HZ 1500 RPM Explosion-Proof Enclosed Aluminium Housing 110V Pump Motor 5KW
| Packaging Details: | CTNS/Veneer case |
|---|---|
| Delivery Time: | 14work days |
| Payment Terms: | T/T, L/C |
Three-Phase 5.5KW 7.5HP Electric AC Motor 380V 50HZ 1500 RPM Explosion-Proof Enclosed Aluminium Housing 110V For AR Pump
| Packaging Details: | CTNS/Veneer case |
|---|---|
| Delivery Time: | 14work days |
| Payment Terms: | T/T, L/C |
Swimming Pool Pump 2800rpm Single-Phase Asynchronous Motor with Waterproof Aluminium Housing and 220V 50Hz Frequency
| Packaging Details: | CTNS/Veneer case |
|---|---|
| Delivery Time: | 14work days |
| Payment Terms: | T/T, L/C |
High Efficiency 2800rpm Electric Motor Aluminum Housing For Swimming Pool Pump
| Packaging Details: | CTNS/Veneer case |
|---|---|
| Delivery Time: | 30work days |
| Payment Terms: | T/T, L/C |
IE2-132S1-2 5.5KW 2910Rpm Siemens Type Motor Aluminium Housing Three Phase Water Pump Motors Pole 2 Y2(IE2) series
| Product Name: | IE2 Motor |
|---|---|
| Packaging Details: | Packed in cartons,veneer case or wooden case. |
| Delivery Time: | 25 working days after received your payment |
Swimming Pool Pump Single Phase Induction Motor 2HP 1.5KW High Reliability
| Product Name: | Single Phase Induction Motor |
|---|---|
| Application: | Swimming Pool Pump |
| Output: | 2HP/1.5KW |
ZOZHI 7.5KW Three-Phase Asynchronous Motor with Waterproof Aluminum Housing for High Pressure Washers
| Rated Frequency: | 50Hz/60Hz |
|---|---|
| Mounting Type: | IMB3/IMB5 |
| Noise Level: | ≤75dB |
2.2KW 3HP 3 Phase Induction Motor Aluminium Housing TEFC Cooling Method Built to Deliver Power in Industrial Environments
| Housing: | Aluminium |
|---|---|
| Type: | 3 Phase Induction Motor |
| Rated Speed: | 750-3000r/min |
Industrial Machinery 3 Phase Induction Motor Equipped with Cast Iron Housing Material Providing Performance and Mechanical Stability
| Ac Voltage: | 220 V/380 V/440 Volts |
|---|---|
| Flange Size: | B35 |
| Application: | Industrial Machinery, Pumps, Compressors, Conveyors |

