All Products
-
Electric Motor Water Pump
-
Hollow Shaft Motor
-
3 Phase Induction Motor
-
Single Phase Induction Motor
-
IE2 Motor
-
IE3 Motor
-
Pool Pump Motor
-
Hydraulic Pump Electric Motor
-
Centrifugal Water Pump
-
Peripheral Water Pump
-
Self Priming Pump
-
Automatic Water Pump
-
Multistage Centrifugal Pump
-
Deep Well Pump
-
AC Electric Generator
-
Open Diesel Generator
-
Easy Spare Parts
-
Vadim ZabiiakaZhongzhi does really good on the design and manufacturing of the products. Experienced engineers service us very nice. -
Mr.Reuben kimwoloGood quality, great manufacturers, we are happy with your products. -
Mr.Yılmaz TürkoğluHave been working together for more than 3 years very professional. all products work fine in our types of equipment. Thank you.
Keywords [ irrigation water pump ] match 373 Products.
Waterproof 220V AC Voltage Asynchronous Motor 60Hz B35 Flange Size 0.09HP / 0.06KW for Commercial Coffee Machine
| Output: | 0.09HP / 0.06KW |
|---|---|
| Ambient Temperature: | 40°C |
| Speed: | 1500 RPM |
Commercial 0.09kw 1500rpm Capacitor-Run Asynchronous Induction Motor B5 Waterproof 220V AC Voltage 60Hz Single-Phase Coffee
| Output: | 0.12HP / 0.09KW |
|---|---|
| Ambient Temperature: | 40°C |
| Speed: | 1500 RPM |
0.12KW-315KW 3 Phase Induction Motor IP23/IP44/IP54 for Heavy Duty Applications
| Altitude: | ≤1000m |
|---|---|
| Rated Speed: | 750-3000r/min |
| Phase: | 3 |
3 Phase Induction Motor Aluminium Housing B35 Flange Size Designed to Deliver Consistent Power for Industrial Machinery
| Altitude: | ≤1000m |
|---|---|
| Rated Speed: | 750-3000r/min |
| Phase: | 3 |
2770 RPM Capacitor Running 3 Phase Induction Motor Capacitor Running TEFC / ODP Enclosure
| Flange Size: | B35 |
|---|---|
| Motor Housing: | Aluminum |
| Rated Output: | 0.06KW-20KW |
Rated Speed 750 to 3000rmin 3 Phase Induction Motor Perfect Choice for Conveyor Systems and Machine Tools Requiring Power
| Color: | Customizable |
|---|---|
| Insulation Class: | Class F Or Class H |
| Working Temperature: | -20~100℃ |
ICO9001 Cooling Method Single Phase Induction Motor Featuring Rated Frequency 50Hz60HZ and Bearing C U NSK for Equipment
| Mounting Type: | Foot Mounted / Flange Mounted |
|---|---|
| Flange Size: | B3 |
| Number Of Poles: | 4 |
Frame Size 112 Hollow Shaft Motor Incorporating Class F Insulation and 85 Efficiency Perfect for Laboratory Instruments
| Housing: | Die Cast Aluminum |
|---|---|
| Current: | 8.8A |
| Application: | High Pressure Pump |
Industrial Machinery 3 Phase Induction Motor Equipped with Cast Iron Housing Material Providing Performance and Mechanical Stability
| Ac Voltage: | 220 V/380 V/440 Volts |
|---|---|
| Flange Size: | B35 |
| Application: | Industrial Machinery, Pumps, Compressors, Conveyors |
50Hz/60Hz Rated Frequency 3 Phase Induction Motor for Customer Requirements
| Insulation Class: | F/H |
|---|---|
| Rated Speed: | 750-3000r/min |
| Rated Voltage: | 220V/380V/440V/550V/660V |

