All Products
-
Electric Motor Water Pump
-
Hollow Shaft Motor
-
3 Phase Induction Motor
-
Single Phase Induction Motor
-
IE2 Motor
-
IE3 Motor
-
Pool Pump Motor
-
Hydraulic Pump Electric Motor
-
Centrifugal Water Pump
-
Peripheral Water Pump
-
Self Priming Pump
-
Automatic Water Pump
-
Multistage Centrifugal Pump
-
Deep Well Pump
-
AC Electric Generator
-
Open Diesel Generator
-
Easy Spare Parts
-
Vadim ZabiiakaZhongzhi does really good on the design and manufacturing of the products. Experienced engineers service us very nice. -
Mr.Reuben kimwoloGood quality, great manufacturers, we are happy with your products. -
Mr.Yılmaz TürkoğluHave been working together for more than 3 years very professional. all products work fine in our types of equipment. Thank you.
Keywords [ irrigation water pump ] match 371 Products.
IP55 Rated Frame 112 3 Phase Induction Motor Suitable for Industrial Offering Durability and Consistent Performance
| Insulation Class: | Class F / Class H |
|---|---|
| Altitude: | ≤1000m |
| Mounting: | B3 |
Frame 112 3 Phase Induction Motor Service Factor 1.0 Suitable for Altitude ≤1000m Heavy Industrial Power Applications
| Motor Type: | Induction |
|---|---|
| Altitude: | ≤1000m |
| Ip Grade: | IP55 |
Outerdiameter 60 Mm Hollow Shaft Motor IP55 Protection Class 85 Efficiency Designed for Robotics and Automation Systems
| Noise Level: | ≤75dB |
|---|---|
| Application: | Robotics, Automation Equipment |
| Efficiency: | 85% |
ODP Enclosure Type 3 Phase Induction Motor Flange Mounted IEC 60034-1 Standard Performance Electric Motor for Industrial
| Out Put: | 7.5HP/5.5KW |
|---|---|
| Motor Type: | Induction |
| Head: | 20m |
TEFC Enclosure 3 Phase Induction Motor Power Rating 0.5 KW To 500 KW Head 20m Suitable For Industrial Automation Systems
| Efficiency: | IE2 / IE3 / IE4 |
|---|---|
| Enclosure: | IP55 |
| Power Range: | 0.06kw ~ 22kw |
Die Cast Aluminum Housing Hollow Shaft Motor 112 Frame Size Ampere 15.3 Suitable For Manufacturing Equipment
| Manufactured Origin: | Made In China |
|---|---|
| Current: | 8.8A |
| Housing: | Die Cast Aluminum |
Above Sea Level Not Exceed 1000m 3 Phase Induction Motor Featuring Roller Bearings and Aluminum Front Cover With Brass Insert Engineered
| Altitude: | ≤1000m |
|---|---|
| Motor Housing: | Aluminum |
| Bearing Type: | Ball Bearings / Roller Bearings |
Die Cast Aluminum Housing Hollow Shaft Motor 5.5KW Class F Insulation Optimized for Packaging Lines and Conveyor Systems
| Speed Range: | 1500 RPM |
|---|---|
| Mounting Type: | Foot Mounted |
| Insulationclass: | Class F |
Cast Iron Housing 3 Phase Induction Motor Flange Mounted 4 Pole Durable Electric Motor Ideal for Manufacturing Processes
| Out Put: | 7.5HP/5.5KW |
|---|---|
| Phase: | 3 Phase |
| Rated Power: | 1.1KW 1.5HP |
IP55 Enclosure 3 Phase Induction Motor 7.5HP 5.5KW Three Phase Electric Motor Built for Harsh Environments and Demanding Tasks
| Housing: | Cast Iron |
|---|---|
| Rated Frequency: | 50Hz/60Hz |
| Enclosure Type: | TEFC (Totally Enclosed Fan Cooled) / ODP (Open Drip Proof) |

