All Products
-
Electric Motor Water Pump
-
Hollow Shaft Motor
-
3 Phase Induction Motor
-
Single Phase Induction Motor
-
IE2 Motor
-
IE3 Motor
-
Pool Pump Motor
-
Hydraulic Pump Electric Motor
-
Centrifugal Water Pump
-
Peripheral Water Pump
-
Self Priming Pump
-
Automatic Water Pump
-
Multistage Centrifugal Pump
-
Deep Well Pump
-
AC Electric Generator
-
Open Diesel Generator
-
Easy Spare Parts
-
Vadim ZabiiakaZhongzhi does really good on the design and manufacturing of the products. Experienced engineers service us very nice. -
Mr.Reuben kimwoloGood quality, great manufacturers, we are happy with your products. -
Mr.Yılmaz TürkoğluHave been working together for more than 3 years very professional. all products work fine in our types of equipment. Thank you.
Keywords [ irrigation water pump ] match 371 Products.
Cast Iron 2850r/ Min 0.55KW 0.5HP DP-550A Deep Well Pump
| Type: | DP-550A |
|---|---|
| Power: | 0.55kw/0.75hp |
| Q.Max: | 40L/min |
Three-Phase 5.5KW 7.5HP Electric AC Motor 380V 50HZ 1500 RPM Explosion-Proof Enclosed Aluminium Housing 110V For AR Pump
| Packaging Details: | CTNS/Veneer case |
|---|---|
| Delivery Time: | 14work days |
| Payment Terms: | T/T, L/C |
50Hz 60Hz Rated Frequency 3 Phase Induction Motor Providing 20m Head Suitable for Pumps Fans and Industrial Equipment
| Efficiency: | IE2 / IE3 / IE4 |
|---|---|
| Phase: | 3 Phase |
| Power Rating: | 0.5 KW To 500 KW |
1.1KW 1.5HP 3 Phase Induction Motor IP55 Enclosure Rated Frequency 50Hz 60Hz Electric Motor for Industrial Pumps and Fans
| Housing: | Cast Iron |
|---|---|
| Mounting Type: | Foot Mounted / Flange Mounted |
| Standard: | IEC 60034-1 |
High-Efficiency 1.1KW 1.5HP 87/61mm Three-Phase Aluminium Electric Induction Motor 50Hz 24mm Hollow Shaft Waterproof Hawk Pump
| Asynchronous Speed: | 1400RPM |
|---|---|
| Insulation Class: | F |
| Enclosure: | IP55 |
Aluminium Housing 3 Phase Asynchronous Motor 5.5KW 7.5HP 4 Poles 380V 50HZ 1440 RPM Waterproof Enclosed 75/90mm For Hawk Pump
| Packaging Details: | CTNS/Veneer case |
|---|---|
| Delivery Time: | 14work days |
| Payment Terms: | T/T, L/C |
Three-Phase 5.5KW 7.5HP Electric AC Motor 380V 50HZ 1500 RPM Explosion-Proof Enclosed Aluminium Housing 110V Pump Motor 5KW
| Packaging Details: | CTNS/Veneer case |
|---|---|
| Delivery Time: | 14work days |
| Payment Terms: | T/T, L/C |
Well Ppump Easy Spare Parts Man Joints Auomatic Pressure Controller
| Max. Voltage: | 220-240V |
|---|---|
| Frequency: | 50/60HZ |
| Max. Current:: | 10A |
5.5hp 4kw 50hz 1420rpm 380v Electric Motor 100L3-4 Hollow Shaft Volta 5kw Rated Three-Phase Asynchronous Induction Motor AC
| Voltage: | 110V/220V |
|---|---|
| Bearing: | C&U |
| Power: | 5.5HP/4KW |
50Hz 0.75KW 1HP Single-Phase Capacitor-Start Run Asynchronous Induction Motor 220V/230V AC Volta 60Hz Frequency 5KW Rated Power
| Frequency: | 50Hz/60Hz |
|---|---|
| Application: | Bore Well Compressor Driving |
| Number Of Poles: | 2/4 |

