All Products
-
Electric Motor Water Pump
-
Hollow Shaft Motor
-
3 Phase Induction Motor
-
Single Phase Induction Motor
-
IE2 Motor
-
IE3 Motor
-
Pool Pump Motor
-
Hydraulic Pump Electric Motor
-
Centrifugal Water Pump
-
Peripheral Water Pump
-
Self Priming Pump
-
Automatic Water Pump
-
Multistage Centrifugal Pump
-
Deep Well Pump
-
AC Electric Generator
-
Open Diesel Generator
-
Easy Spare Parts
-
Vadim ZabiiakaZhongzhi does really good on the design and manufacturing of the products. Experienced engineers service us very nice. -
Mr.Reuben kimwoloGood quality, great manufacturers, we are happy with your products. -
Mr.Yılmaz TürkoğluHave been working together for more than 3 years very professional. all products work fine in our types of equipment. Thank you.
Keywords [ irrigation water pump ] match 374 Products.
IP 55 3 Phase Induction Motor Featuring Class H Insulation Designed for Heavy Duty Industrial Applications and Reliability
| Mounting Type: | Foot Mounted / Flange Mounted |
|---|---|
| Ambient Temperature: | 40°C |
| Cooling Method: | TEFC (Totally Enclosed Fan Cooled) |
7.5HP 5.5KW 3 Phase Induction Motor Foot Mounted Flange Mounted Robust Design Suitable For Heavy Industrial Applications
| Rated Frequency: | 50Hz/60Hz |
|---|---|
| Rated Power: | 1.1KW 1.5HP |
| Housing: | Cast Iron |
Industrial 3 Phase Induction Motor with S1 continuous Duty and Aluminum Motor Housing
| Service Factor: | 1.0 |
|---|---|
| Ambient Temperature: | -15 ℃-40℃ |
| Mounting: | B3 |
IP 55 Protection 3 Phase Induction Motor Energy Saving Suitable Motor For Heavy Industrial Applications
| Mounting: | B3 |
|---|---|
| Capacitor Type: | Capacitor Running |
| Motor Bearing: | C&U (SKF For Choice) |
7.5HP 3 Phase Induction Motor Industrial Grade Performance Suitable for Various Applications and Power Kw 0.06kw
| Protection: | IP55 |
|---|---|
| Noise Level: | ≤75dB |
| Output: | 7.5HP / 5.5KW |
IP55 Protection 3 Phase Induction Motor Asynchronous Speed 1500RPM and Durable Motor for Industrial Automation Systems
| Type: | Asynchronous Motor |
|---|---|
| Insulation Class: | Class F / Class H |
| Rated Output: | 0.12KW-315KW |
Aluminum Housing 2.2KW 3HP Foot-mounted 3 Phase Induction Motor Designed for Continuous Operation in Industrial Settings
| Power Range: | 0.06kw ~ 22kw |
|---|---|
| Rated Voltage: | 230/400 V |
| Insulation Class: | Class F / Class H |
Ball Bearings 3 Phase Induction Motor Flange Size B35 optimized for Heavy Load Handling and Stable Mechanical Performance
| Flange Size: | B35 |
|---|---|
| Humidity: | ≤90% |
| Insulation Class: | Class F / Class H |
Flange Size B35 3 Phase Induction Motor Winding Aluminium Or Copper Rated Frequency 50Hz 60Hz Engineered For Reliability
| Rotation: | CW And CCW |
|---|---|
| Insulation Class: | Class F / Class H |
| Speed: | 750 RPM To 3600 RPM |
4 Pole 3 Phase Induction Motor IP55 Enclosure Efficiency IE2 IE3 IE4 Ideal Choice for Industrial Machinery and Equipment
| Motor Type: | Induction |
|---|---|
| Head: | 20m |
| Rated Power: | 1.1KW 1.5HP |

