All Products
-
Electric Motor Water Pump
-
Hollow Shaft Motor
-
3 Phase Induction Motor
-
Single Phase Induction Motor
-
IE2 Motor
-
IE3 Motor
-
Pool Pump Motor
-
Hydraulic Pump Electric Motor
-
Centrifugal Water Pump
-
Peripheral Water Pump
-
Self Priming Pump
-
Automatic Water Pump
-
Multistage Centrifugal Pump
-
Deep Well Pump
-
AC Electric Generator
-
Open Diesel Generator
-
Easy Spare Parts
-
Vadim ZabiiakaZhongzhi does really good on the design and manufacturing of the products. Experienced engineers service us very nice. -
Mr.Reuben kimwoloGood quality, great manufacturers, we are happy with your products. -
Mr.Yılmaz TürkoğluHave been working together for more than 3 years very professional. all products work fine in our types of equipment. Thank you.
Keywords [ irrigation water pump ] match 374 Products.
F Rated 50Hz Hollow Shaft Motor 8.8A Current IC411 Cooling Method 24mm Hollow Shaft Diameter
| Hollow Shaft Diameter: | Φ24mm |
|---|---|
| Product Name: | Hollow Shaft Motor |
| Insulation Class: | F |
High Reliability Motor Featuring Efficiency Up To 85 Percent Suitable for Automation Equipment and Long Lasting Service
| Ac Voltage: | 220-240V |
|---|---|
| Current: | 18.5 |
| Number Of Poles: | 4 |
Aluminium Housing Single Phase Induction Motor Capacitor Running Type Current 18.5 Designed for Industrial Equipment Operation
| Capacitor Type: | Capacitor Running |
|---|---|
| Bearing Brand: | C&U/NSK |
| Flange Size: | B3 |
4 Poles Single Phase Induction Motor Capacitor Running Type Noise Level 60dB Perfect Solution for Industrial Motor Needs
| Motortype: | Induction Motor |
|---|---|
| Power: | 0.37kw/0.5hp |
| Startingmethod: | Capacitor Start / Split Phase |
Single Phase Induction Motor 2.2kw Motor Rated Voltage Plus Minus Five Percent Motor for Continuous Industrial Operation
| Frame Size: | 56#-112# |
|---|---|
| Motortype: | Induction Motor |
| Noise Level: | 60dB |
ICO9001 Cooling Method 2.2kw Motor Foot Mounted Flange Mounted Durable Electric Motor Designed for Heavy Duty Industrial
| Bearing Brand: | C&U/NSK |
|---|---|
| Housing: | Aluminium |
| Current: | 18.5 |
Capacitor Running AC Motor 4 Pole Single Phase Motor Designed for Continuous Operation in Industrial Applications
| Mounting Type: | Foot Mounted / Flange Mounted |
|---|---|
| Flange Size: | B3 |
| Enclosure Type: | TEFC (Totally Enclosed Fan Cooled) / Open Drip Proof |
Frame Size 56 to 112 Single Phase Induction Motor Mounting B14 Power Rating 0.5 HP to 5 HP Suitable for Various Machinery
| Power: | 0.37kw/0.5hp |
|---|---|
| Frame Size: | 56#-112# |
| Motortype: | Induction Motor |
20m 3 Phase Induction Motor Rated Power 1.1KW 1.5HP Efficiency IE2 IE3 IE4 Suitable for Conveyor Belts and Machine Tools
| Housing: | Cast Iron |
|---|---|
| Pole: | 4 |
| Phase: | 3 Phase |
C U SKF Motor Bearing 3 Phase Induction Motor Energy Saving Capacitor Running Type Suitable for Industrial Applications
| Feature: | Energy-saving |
|---|---|
| Packing: | Carton Box |
| Rated Voltage: | 230/400 V |

