All Products
-
Electric Motor Water Pump
-
Hollow Shaft Motor
-
3 Phase Induction Motor
-
Single Phase Induction Motor
-
IE2 Motor
-
IE3 Motor
-
Pool Pump Motor
-
Hydraulic Pump Electric Motor
-
Centrifugal Water Pump
-
Peripheral Water Pump
-
Self Priming Pump
-
Automatic Water Pump
-
Multistage Centrifugal Pump
-
Deep Well Pump
-
AC Electric Generator
-
Open Diesel Generator
-
Easy Spare Parts
-
Vadim ZabiiakaZhongzhi does really good on the design and manufacturing of the products. Experienced engineers service us very nice. -
Mr.Reuben kimwoloGood quality, great manufacturers, we are happy with your products. -
Mr.Yılmaz TürkoğluHave been working together for more than 3 years very professional. all products work fine in our types of equipment. Thank you.
Keywords [ industrial centrifugal pumps ] match 381 Products.
MS IE1 IE2 IE3 High Efficiency 3 Phase Induction Motor With Aluminum Housing For Gearbox Pumps And Clean Machine
| Product Name: | 3 Phase Induction Motor |
|---|---|
| Application: | Gear Box, Pumps, Clean Machine |
| Power Range: | 0.06kw ~ 22kw |
Internal Shaft 380V 50HZ 5.5KW Three Phase Induction Motor
| Output: | 0.5kw 1.5kw 2.2kw 4kw 5.5kw 7.5kw |
|---|---|
| Application: | Hydraulic System |
| Voltage/Frequency: | 220V 230/380V 60HZ |
Single-Phase 5.5hp 4kw 220V Induction Motor 1500rpm for Industrial Air Compressor 1 Year Duty
| Output: | 5.5HP / 4KW |
|---|---|
| Ambient Temperature: | 40°C |
| Speed: | 1500 RPM |
1hp 0.75kw 220V Single-Phase Induction Motor 3000rpm for Industrial Enclosed for Air Compressor
| Output: | 1HP / 0.75KW |
|---|---|
| Ambient Temperature: | 40°C |
| Speed: | 3000 RPM |
High-Efficiency 1.1KW 1.5HP 87/61mm Three-Phase Aluminium Electric Induction Motor 50Hz 24mm Hollow Shaft Waterproof Hawk Pump
| Asynchronous Speed: | 1400RPM |
|---|---|
| Insulation Class: | F |
| Enclosure: | IP55 |
Aluminium Housing 3 Phase Asynchronous Motor 5.5KW 7.5HP 4 Poles 380V 50HZ 1440 RPM Waterproof Enclosed 75/90mm For Hawk Pump
| Packaging Details: | CTNS/Veneer case |
|---|---|
| Delivery Time: | 14work days |
| Payment Terms: | T/T, L/C |
5.5kW Three-Phase Asynchronous Motor with Flange Mount and Waterproof Design for Industrial Pumps
| Rated Frequency: | 50Hz/60Hz |
|---|---|
| Mounting Type: | IMB3/IMB5 |
| Noise Level: | ≤75dB |
Three-Phase 5.5KW 7.5HP Electric AC Motor 380V 50HZ 1500 RPM Explosion-Proof Enclosed Aluminium Housing 110V Pump Motor 5KW
| Packaging Details: | CTNS/Veneer case |
|---|---|
| Delivery Time: | 14work days |
| Payment Terms: | T/T, L/C |
High Efficiency 5.5kW Waterproof Three-Phase Asynchronous Hollow Shaft Motor for Industrial Applications
| Rated Frequency: | 50Hz/60Hz |
|---|---|
| Mounting Type: | IMB3/IMB5 |
| Noise Level: | ≤75dB |
IP54 3KW Single Phase Electric Motor 100% Copper Wire 50Hz With Centrifugal Switch
| Application: | General Driving |
|---|---|
| Output: | 3KW |
| Pole: | 2 |

