All Products
-
Electric Motor Water Pump
-
Hollow Shaft Motor
-
3 Phase Induction Motor
-
Single Phase Induction Motor
-
IE2 Motor
-
IE3 Motor
-
Pool Pump Motor
-
Hydraulic Pump Electric Motor
-
Centrifugal Water Pump
-
Peripheral Water Pump
-
Self Priming Pump
-
Automatic Water Pump
-
Multistage Centrifugal Pump
-
Deep Well Pump
-
AC Electric Generator
-
Open Diesel Generator
-
Easy Spare Parts
-
Vadim ZabiiakaZhongzhi does really good on the design and manufacturing of the products. Experienced engineers service us very nice. -
Mr.Reuben kimwoloGood quality, great manufacturers, we are happy with your products. -
Mr.Yılmaz TürkoğluHave been working together for more than 3 years very professional. all products work fine in our types of equipment. Thank you.
Keywords [ house water pump ] match 588 Products.
4 Number Of Poles 3 Phase Induction Motor 2P 4P 6P 8P As Required Provides Starting Torque And Smooth Speed Control
| Flange Size: | B35 |
|---|---|
| Cooling Method: | TEFC (Totally Enclosed Fan Cooled) |
| Insulation Class: | Class F Or Class H |
20m 3 Phase Induction Motor Rated Power 1.1KW 1.5HP Efficiency IE2 IE3 IE4 Suitable for Conveyor Belts and Machine Tools
| Housing: | Cast Iron |
|---|---|
| Pole: | 4 |
| Phase: | 3 Phase |
Hollow Shaft Electric Torque Motor 1400rpm
| Product Name: | Hollow Shaft Motor |
|---|---|
| Voltage: | 230/400V |
| Phase: | Three Phase |
IP55 Enclosure Hollow Shaft Motor 13.8 Ampere Perfect for Robotics Equipment Offering Robust and Consistent Power Output
| Noise Level: | ≤75dB |
|---|---|
| Weight: | 1.5 Kg |
| Enclosure: | IP55 |
Quiet Operation Hollow Shaft Motor 132M2-4 11KW 15HP IP54/IP55 Protection Class
| Pole: | 4 |
|---|---|
| Rotation Direction: | Clockwise |
| Motor Bearing:: | C&U (SKF For Choice) |
400V/50HZ Hollow Shaft Motor Hydraulic Pressure 112M1-4 7.5HP 5.5KW 4 Pole
| Output: | 5.5KW/7.5HP |
|---|---|
| Pole: | 4 |
| Rotation Direction: | Clockwise |
3 Phase Hollow Shaft Motor 24mm Shaft Diameter For Electric Pressure Washer
| Product Name: | Hollow Shaft Motor |
|---|---|
| Application: | High Pressure Washer |
| Output: | 5.5KW/7.5HP |
Ampere 138 Hollow Shaft Motor Engineered for Robotics Applications Made In Consistent Performance
| Weight: | 1.5 Kg |
|---|---|
| Protection: | IP55 Or IP65 |
| Protection Class: | IP55 |
Fans 3 Phase Induction Motor Output 0.09KW 0.12HP Rated Voltage 220V 380V 440V 550V 660V Ideal for Heavy Duty Operations
| Head: | 20m |
|---|---|
| Output: | 0.09KW/0.12HP |
| Insulation Class: | Class F Or Class H |
Rated Frequency 50Hz 60Hz 3 Phase Induction Motor Designed for Above Sea Level Not Exceed 1000m With Insulation Class F Class H
| Protect Feature: | Totally Enclosed |
|---|---|
| Winding: | Aluminium Or Copper |
| Protection Rating: | IP54 / IP55 |

