All Products
-
Electric Motor Water Pump
-
Hollow Shaft Motor
-
3 Phase Induction Motor
-
Single Phase Induction Motor
-
IE2 Motor
-
IE3 Motor
-
Pool Pump Motor
-
Hydraulic Pump Electric Motor
-
Centrifugal Water Pump
-
Peripheral Water Pump
-
Self Priming Pump
-
Automatic Water Pump
-
Multistage Centrifugal Pump
-
Deep Well Pump
-
AC Electric Generator
-
Open Diesel Generator
-
Easy Spare Parts
-
Vadim ZabiiakaZhongzhi does really good on the design and manufacturing of the products. Experienced engineers service us very nice. -
Mr.Reuben kimwoloGood quality, great manufacturers, we are happy with your products. -
Mr.Yılmaz TürkoğluHave been working together for more than 3 years very professional. all products work fine in our types of equipment. Thank you.
Keywords [ house water pump ] match 598 Products.
30HP 22KW AC Electric Induction Motors 24mm Hollow Shaft 1000rpm Three-Phase 50Hz Frequency 380V AC Aluminium 60Hz Enclosed
| Packaging Details: | CTNS/Veneer case |
|---|---|
| Delivery Time: | 14work days |
| Payment Terms: | T/T, L/C |
7.5Hp 5.5Kw 6-Pole Waterproof 900Rpm 380V Aluminium Enclosed Asynchronous Motor Three-Phase 50Hz/60Hz 400V Electric Motor
| Asynchronous Speed: | 900RPM |
|---|---|
| Insulation Class: | F |
| Enclosure: | IP55 |
0.75hp 0.55kw 1500rpm B14 Mounting Three Phase Induction Motor For Air Compressor AC motor
| Asynchronous Speed: | 1500RPM |
|---|---|
| Insulation Class: | F |
| Enclosure: | IP55 |
Round Flange Single Phase Induction Motor 1.5 Hp 110v 60hz Capacitor Running
| Product Name: | Single Phase Induction Motor |
|---|---|
| Application: | Swimming Pool Pump |
| Output: | 1.5HP/1.1KW |
Totally Enclosed 3 Phase Induction Motor 0.75kw 1HP 1400RPM 50/60HZ MS802-4
| Type: | Asynchronous Motor |
|---|---|
| Phase: | Three-phase |
| Frequency: | 50/60Hz |
1kw 1400rpm Three Phase Electric Motor Aluminum Shell Shaft 14mm 50/60HZ MS90S-4
| Type: | Asynchronous Motor |
|---|---|
| Phase: | Three-phase |
| Frequency: | 50/60Hz |
B35 Flange Size 3 Phase Induction Motor Speed From 750 RPM To 3600 RPM Suitable For Humidity Conditions Up To 90 Percent
| Humidity: | ≤90% |
|---|---|
| Rotation: | CW And CCW |
| Material: | Aluminum Housing |
IP55 Protection Hollow Shaft Single Phase Motor with Hollow Shaft Diameter Φ24mm Designed to Provide Power Transmission
| Cooling Method: | FAN Cooling |
|---|---|
| Asynchronous Speed: | 1450RPM |
| Ampere: | 1.6 |
24mm Shaft Asynchronous Induction Motor AR Interpump For Pressure Washers
| Voltage: | 220-380V |
|---|---|
| Rotation Direction: | Clockwise |
| Efficiency:: | IE2 |
Ball Bearings 3 Phase Induction Motor Flange Size B35 optimized for Heavy Load Handling and Stable Mechanical Performance
| Flange Size: | B35 |
|---|---|
| Humidity: | ≤90% |
| Insulation Class: | Class F / Class H |

