All Products
-
Electric Motor Water Pump
-
Hollow Shaft Motor
-
3 Phase Induction Motor
-
Single Phase Induction Motor
-
IE2 Motor
-
IE3 Motor
-
Pool Pump Motor
-
Hydraulic Pump Electric Motor
-
Centrifugal Water Pump
-
Peripheral Water Pump
-
Self Priming Pump
-
Automatic Water Pump
-
Multistage Centrifugal Pump
-
Deep Well Pump
-
AC Electric Generator
-
Open Diesel Generator
-
Easy Spare Parts
-
Vadim ZabiiakaZhongzhi does really good on the design and manufacturing of the products. Experienced engineers service us very nice. -
Mr.Reuben kimwoloGood quality, great manufacturers, we are happy with your products. -
Mr.Yılmaz TürkoğluHave been working together for more than 3 years very professional. all products work fine in our types of equipment. Thank you.
Keywords [ house water pump ] match 600 Products.
IE2 15HP 11KW AC Electric Induction Motors with 24mm Hollow Shaft 1000rpm Three-Phase 50Hz Frequency 380V 415V AC Aluminium 60Hz
| Packaging Details: | CTNS/Veneer case |
|---|---|
| Delivery Time: | 14work days |
| Payment Terms: | T/T, L/C |
S1 Continuous Duty 3 Phase Induction Motor 2.2KW 3HP Rated Power Capacitor Running Suitable for Industrial Motor Systems
| Rated Power: | 2.2KW 3HP |
|---|---|
| Rated Voltage: | 230/400 V |
| Motor Bearing: | C&U (SKF For Choice) |
Durable Three Phase Induction Motor 112M2-2 5.5KW/7.5 HP For Car Washing Equipment
| Output: | 5.5KW/7.5HP |
|---|---|
| Pole: | 2 |
| Rotation Direction: | Clockwise |
Flange Size B35 3 Phase Induction Motor Suitable for Various Industrial Settings Ac Voltage 220 V 380 V 440 Volts Durable
| Number Of Poles: | 4 |
|---|---|
| Application: | Industrial Machinery, Pumps, Compressors, Conveyors |
| Housing Material: | Cast Iron |
Single-Phase 5.5hp 4kw 220V Induction Motor 1500rpm for Industrial Air Compressor 1 Year Duty
| Output: | 5.5HP / 4KW |
|---|---|
| Ambient Temperature: | 40°C |
| Speed: | 1500 RPM |
TEFC Cooling Method 3 Phase Induction Motor Output 0.09KW 0.12HP Engineered to Support Industrial Equipment Performance
| Color: | Customizable |
|---|---|
| Application: | Industrial Pumps, Fans, Compressors, Conveyors |
| Frequency: | 50 Hz / 60 Hz |
Hollow Shaft Motor 4KW 5.5HP B3 87/61 Hollow Shaft 24mm IP55 Protection 1400rpm Three Phase 380V For Pressure Cleaners And Washing Plants
| Packaging Details: | CTNS/Veneer case |
|---|---|
| Delivery Time: | 14work days |
| Payment Terms: | T/T, L/C |
ICO9001 Cooling Method Single Phase Induction Motor Featuring Rated Frequency 50Hz60HZ and Bearing C U NSK for Equipment
| Mounting Type: | Foot Mounted / Flange Mounted |
|---|---|
| Flange Size: | B3 |
| Number Of Poles: | 4 |
230v 50hz Single Phase Electric Motor 0.75kw For Swimming / Spa Pool Motors
| Product Name: | Single Phase Induction Motor |
|---|---|
| Application: | Swimming Pool Pump |
| Output: | 1HP/0.75KW |
ZOZHI 5.5kw 6 Pole 3 Phase Hollow Shaft Motor for Pressure Washing Machine Industrial Grade
| Packaging Details: | CTNS/Veneer case |
|---|---|
| Delivery Time: | 14work days |
| Payment Terms: | T/T, L/C |

