All Products
-
Electric Motor Water Pump
-
Hollow Shaft Motor
-
3 Phase Induction Motor
-
Single Phase Induction Motor
-
IE2 Motor
-
IE3 Motor
-
Pool Pump Motor
-
Hydraulic Pump Electric Motor
-
Centrifugal Water Pump
-
Peripheral Water Pump
-
Self Priming Pump
-
Automatic Water Pump
-
Multistage Centrifugal Pump
-
Deep Well Pump
-
AC Electric Generator
-
Open Diesel Generator
-
Easy Spare Parts
-
Vadim ZabiiakaZhongzhi does really good on the design and manufacturing of the products. Experienced engineers service us very nice. -
Mr.Reuben kimwoloGood quality, great manufacturers, we are happy with your products. -
Mr.Yılmaz TürkoğluHave been working together for more than 3 years very professional. all products work fine in our types of equipment. Thank you.
High-Speed Induction Motor With Rated Speed 1400/2800rpm For Various Applications
| Duty: | S1(continuous) |
|---|---|
| Rated Speed: | 1400/2800rpm |
| Insulation Class: | F |
Number of Poles 2/4/6 Single Phase Induction Motor Rated Frequency 50Hz/60Hz Duty S1
| Insulation Class: | F |
|---|---|
| Protection Grade: | IP55/56/65 |
| Housing Material: | Aluminum |
Sustainable AC Motor For Air Compressor With C U/NSK Bearings
| Rated Voltage: | 220V/110/V/230V/240V |
|---|---|
| Rated Voltage: | ±5% |
| Rated Speed: | 1400/2800rpm |
High-Performance Single Phase Induction Motor with 100% Copper Wire Design
| Rated Voltage: | 220V/110/V/230V/240V |
|---|---|
| Motor Type: | Single Phase Induction Motor |
| Cooling Method: | IC411 |
Rated Frequency 50Hz/60HZ Asynchronous Motor With IE1 Efficiency
| Cooling Method: | IC411 |
|---|---|
| Efficiency : | IE1 |
| Housing Material: | Aluminum |
Rated Speed 1400/2800rpm Single Phase Induction Motor With Power Range 0.09kw-4kw
| Frame Size: | 56#-112# |
|---|---|
| Power Range: | 0.09kw-4kw |
| Bearing Brand: | C&U/NSK |
Versatile 2.2kw Single Phase Induction Motor Compatible with 220V/110V/230V/240V Voltage
| Efficiency : | IE1 |
|---|---|
| Rated Frequency: | 50Hz/60HZ |
| Stator Material: | 100% Copper Wire |
Energy-Saving Single Phase Induction Motor with Rated Voltage ±5% for Air Compressor
| Rated Frequency: | 50Hz/60HZ |
|---|---|
| Number Of Poles: | 2/4/6 |
| Bearing Brand: | C&U/NSK |
Electric Motor 220V 380V 3 Phase Vertical Hollow Shaft Electric Start Motor
| Product Name: | Hollow Shaft Motor |
|---|---|
| Application: | Pressure Washer Machine |
| Power Range: | 5.5KW/7.5HP |
Hollow Shaft Electric Motors 2.2kw 3kw 4kw 4.4kw 4.5kw 5kw 5.5kw 7.5kw 11kw 15kw 18.5kw
| Product Name: | Hollow Shaft Motor |
|---|---|
| Application: | Pressure Washer Machine |
| Power Range: | 22KW/30HP |

