All Products
-
Electric Motor Water Pump
-
Hollow Shaft Motor
-
3 Phase Induction Motor
-
Single Phase Induction Motor
-
IE2 Motor
-
IE3 Motor
-
Pool Pump Motor
-
Hydraulic Pump Electric Motor
-
Centrifugal Water Pump
-
Peripheral Water Pump
-
Self Priming Pump
-
Automatic Water Pump
-
Multistage Centrifugal Pump
-
Deep Well Pump
-
AC Electric Generator
-
Open Diesel Generator
-
Easy Spare Parts
-
Vadim ZabiiakaZhongzhi does really good on the design and manufacturing of the products. Experienced engineers service us very nice. -
Mr.Reuben kimwoloGood quality, great manufacturers, we are happy with your products. -
Mr.Yılmaz TürkoğluHave been working together for more than 3 years very professional. all products work fine in our types of equipment. Thank you.
Insulation Class F/H 3 Phase Induction Motor With Protection Grade IP23/IP44/IP54 And Rated Speed 750-3000r/min
| Rated Voltage: | 220V/380V/440V/550V/660V |
|---|---|
| Ambient Temperature: | -15℃-40℃ |
| Rated Speed: | 750-3000r/min |
50Hz 0.75KW 1HP Single-Phase Capacitor-Start Run Asynchronous Induction Motor 220V/230V AC Volta 60Hz Frequency 5KW Rated Power
| Frequency: | 50Hz/60Hz |
|---|---|
| Application: | Bore Well Compressor Driving |
| Number Of Poles: | 2/4 |
Single Phase Capacitor-run Induction Motors 0.09kw 0.12hp In Agricultural Fields
| Packaging Details: | CTNS/Veneer case |
|---|---|
| Delivery Time: | 14work days |
| Payment Terms: | T/T, L/C |
Manufactured 7.5HP Hollow Shaft Motor with IE2 Efficiency and IC411 Cooling Method
| HS Code: | 8501520000 |
|---|---|
| Rated Speed: | 1450rpm |
| Rated Frequency: | 60Hz |
Customizable 3 Phases Hollow Shaft AC Motor for Dependable Performance in -20C- 40C Ambient Temperature Range
| Packed Size(mm): | 36*23.5*32 |
|---|---|
| Warranty: | 1 Year From Assembling Date |
| Insulation Class: | F |
Powerful Cooling Method IC411 Three Phase Hollow Shaft Motor For Heavy Duty Applications
| Rated Power HP: | 7.5HP |
|---|---|
| Ambient Temperature: | -20℃~+40℃ |
| Manufactured Origin: | Made In China |
IE1 IE2 IE3 Efficiency Hollow Shaft Motor with ≥3000h Life Span and 8.8A Current
| Rated Speed: | 1450rpm |
|---|---|
| G.W. Weight: | 35Kg |
| Rated Power: | 5.5KW |
IP55 Protection Class Hollow Shaft Electric Motor with Φ24mm Diameter
| Efficiency: | IE1 IE2 IE3 |
|---|---|
| Rated Frequency: | 60Hz |
| Packed Size(mm): | 36*23.5*32 |
5.5KW Rated Power Hollow Shaft Motor for F Insulation Class and 112 Frame Size in Industrial
| Color: | Depend On Customer |
|---|---|
| Hollow Shaft Diameter: | Φ24mm |
| Rated Power: | 5.5KW |
Energy-Saving Hollow Shaft AC Motor With Hawk Pumps And F Insulation Class
| Cooling Method: | IC411 |
|---|---|
| G.W. Weight: | 35Kg |
| Manufactured Origin: | Made In China |

