All Products
-
Electric Motor Water Pump
-
Hollow Shaft Motor
-
3 Phase Induction Motor
-
Single Phase Induction Motor
-
IE2 Motor
-
IE3 Motor
-
Pool Pump Motor
-
Hydraulic Pump Electric Motor
-
Centrifugal Water Pump
-
Peripheral Water Pump
-
Self Priming Pump
-
Automatic Water Pump
-
Multistage Centrifugal Pump
-
Deep Well Pump
-
AC Electric Generator
-
Open Diesel Generator
-
Easy Spare Parts
-
Vadim ZabiiakaZhongzhi does really good on the design and manufacturing of the products. Experienced engineers service us very nice. -
Mr.Reuben kimwoloGood quality, great manufacturers, we are happy with your products. -
Mr.Yılmaz TürkoğluHave been working together for more than 3 years very professional. all products work fine in our types of equipment. Thank you.
Manufactured Origin Three Phase Hollow Shaft Motor with 8.8A Current
| Manufactured Origin: | Made In China |
|---|---|
| HS Code: | 8501520000 |
| Cooling Method: | IC411 |
Powerful Hollow Shaft Electric Motor Rated Power 5.5KW and 8.8A Current for Heavy-duty Applications
| Phase : | 3 Ph |
|---|---|
| Current: | 8.8A |
| Product Name: | Hollow Shaft Motor |
Durable Performance Hollow Shaft Motor with IP55 Protection Class and 2 Poles
| Ambient Temperature: | 0-40°C |
|---|---|
| Protection Class: | IP55 |
| Housing: | Aluminum |
C U Motor Bearing High Pressure Washer Hollow Shaft Motor Suitable for 0-40°C Ambient Temperature
| Material: | Die Cast Aluminum |
|---|---|
| Speed Range: | 500-3600 RPM |
| Bearing Brand: | C&U |
IE2 Rated 3 Phase Induction Motor for Optimal Performance and Energy Savings
| Noise Level: | ≤65dB |
|---|---|
| Rated Voltage: | 220V/380V/440V/550V/660V |
| Cooling Method: | IC411 |
Industrial Grade 3 Phase Induction Motor with Rated Voltage 220V/380V/440V/550V/660V
| Mounting Type: | IMB3/IMB5 |
|---|---|
| Rated Frequency: | 50Hz/60Hz |
| Ambient Temperature: | -15℃-40℃ |
Industrial 3 Phase Induction Motor with S1 continuous Duty and Aluminum Motor Housing
| Service Factor: | 1.0 |
|---|---|
| Ambient Temperature: | -15 ℃-40℃ |
| Mounting: | B3 |
High Reliability 3 Phase Induction Motor for Industrial Machinery Continuous Duty
| Power Source: | Electric |
|---|---|
| Ambient Temperature: | -15 ℃-40℃ |
| Performance: | High Reliability |
Aluminum Motor Housing 3 Phase Induction Motor Stable and Durable Performance with 1.0 Service Factor
| Motor Housing: | Aluminum |
|---|---|
| Rated Output: | 0.06KW-20KW |
| Flange Size: | B35 |
±5% Rated Voltage Single Phase Induction Motor 1400/2800rpm Speed for Versatile Industrial Applications Air Compressor
| Efficiency : | IE1 |
|---|---|
| Insulation Class: | F |
| Power Range: | 0.09kw-4kw |

