All Products
-
Electric Motor Water Pump
-
Hollow Shaft Motor
-
3 Phase Induction Motor
-
Single Phase Induction Motor
-
IE2 Motor
-
IE3 Motor
-
Pool Pump Motor
-
Hydraulic Pump Electric Motor
-
Centrifugal Water Pump
-
Peripheral Water Pump
-
Self Priming Pump
-
Automatic Water Pump
-
Multistage Centrifugal Pump
-
Deep Well Pump
-
AC Electric Generator
-
Open Diesel Generator
-
Easy Spare Parts
-
Vadim ZabiiakaZhongzhi does really good on the design and manufacturing of the products. Experienced engineers service us very nice. -
Mr.Reuben kimwoloGood quality, great manufacturers, we are happy with your products. -
Mr.Yılmaz TürkoğluHave been working together for more than 3 years very professional. all products work fine in our types of equipment. Thank you.
Keywords [ industrial centrifugal pumps ] match 381 Products.
ZOZHI 5.5kw 6 Pole 3 Phase Hollow Shaft Motor for Pressure Washing Machine Industrial Grade
| Packaging Details: | CTNS/Veneer case |
|---|---|
| Delivery Time: | 14work days |
| Payment Terms: | T/T, L/C |
Three-Phase Waterproof High Efficiency 2.2kW Industrial AC Motor for High Pressure Pump
| Product Name: | Hollow Shaft Motor |
|---|---|
| Application: | Pressure Washer Machine |
| Power Range: | 22KW/30HP |
Hollow Shaft Pump Electric Motors 2.2kw 3kw 4kw 4.4kw 4.5kw 5kw 5.5kw 7.5kw 11kw 15kw 18.5kw
| Product Name: | Hollow Shaft Motor |
|---|---|
| Application: | Pressure Washer Machine |
| Power Range: | 22KW/30HP |
Hollow Shaft Electric Motor 7.5hp/5.5kw For Washing Machine Pump Industrial spray system
| Rated Frequency: | 50Hz/60Hz |
|---|---|
| Mounting Type: | IMB3/IMB5 |
| Noise Level: | ≤75dB |
Swimming Pool Pump 2800rpm Single-Phase Asynchronous Motor with Waterproof Aluminium Housing and 220V 50Hz Frequency
| Packaging Details: | CTNS/Veneer case |
|---|---|
| Delivery Time: | 14work days |
| Payment Terms: | T/T, L/C |
High Efficiency 2800rpm Electric Motor Aluminum Housing For Swimming Pool Pump
| Packaging Details: | CTNS/Veneer case |
|---|---|
| Delivery Time: | 30work days |
| Payment Terms: | T/T, L/C |
Two Bearings Hollow Shaft Electric Motor Rated Power 4KW Ideal Solution for Industrial Automation Applications
| Rated Frequency: | 50Hz/60Hz |
|---|---|
| Mounting Type: | IMB3/IMB5 |
| Noise Level: | ≤75dB |
ZOZHI 7.5kW Three-Phase Waterproof Industrial Motor for High Pressure Pump
| Product Name: | Hollow Shaft Motor |
|---|---|
| Application: | Pressure Washer Machine |
| Power Range: | 22KW/30HP |
Lightweight 5.5kw / 7.5hp Hollow Shaft Motor Suitable For Various Industrial Applications
| Product Name: | Hollow Shaft Motor |
|---|---|
| Protection Class: | IP55 |
| Insulation Class: | F |
5.5kw 230V 50HZ Monophase Hollow Shaft Electric Motor 1400rpm 4pole for Industrial
| Rated Frequency: | 50Hz/60Hz |
|---|---|
| Mounting Type: | IMB3/IMB5 |
| Noise Level: | ≤75dB |

