All Products
-
Electric Motor Water Pump
-
Hollow Shaft Motor
-
3 Phase Induction Motor
-
Single Phase Induction Motor
-
IE2 Motor
-
IE3 Motor
-
Pool Pump Motor
-
Hydraulic Pump Electric Motor
-
Centrifugal Water Pump
-
Peripheral Water Pump
-
Self Priming Pump
-
Automatic Water Pump
-
Multistage Centrifugal Pump
-
Deep Well Pump
-
AC Electric Generator
-
Open Diesel Generator
-
Easy Spare Parts
-
Vadim ZabiiakaZhongzhi does really good on the design and manufacturing of the products. Experienced engineers service us very nice. -
Mr.Reuben kimwoloGood quality, great manufacturers, we are happy with your products. -
Mr.Yılmaz TürkoğluHave been working together for more than 3 years very professional. all products work fine in our types of equipment. Thank you.
Keywords [ 1 1kw ac electric motor ] match 58 Products.
Aluminium Housing Asynchronous Motor Operating under Ac Voltage 220240V Optimized for Energy Saving and Long Service Life
| Flange Size: | B3 |
|---|---|
| Housing: | Aluminium |
| Enclosure Type: | TEFC (Totally Enclosed Fan Cooled) / Open Drip Proof |
0.5HP,1.5HP,2HP Agricultural Centrifugal AC Domestic Shallow Well Water Pump For Irrigation
| Item: | Centrifugal Water Pump |
|---|---|
| Application: | Boosting |
| Power: | 1.5HP /1.1KW |
ZOZHI 1.1kW IE2 Three-Phase AC 380V/440V 50Hz/60Hz Waterproof Flange Mounting Asynchronous Shaft Motor for High Pressure Washers
| Rated Frequency: | 50Hz/60Hz |
|---|---|
| Mounting Type: | IMB3/IMB5 |
| Noise Level: | ≤75dB |
High-Speed Induction Motor With Rated Speed 1400/2800rpm For Various Applications
| Duty: | S1(continuous) |
|---|---|
| Rated Speed: | 1400/2800rpm |
| Insulation Class: | F |
C U NSK Bearing Single Phase Induction Motor 50Hz 60Hz Rated Frequency Long Service Life Suitable For Diverse Industrial
| Housing: | Aluminium |
|---|---|
| Number Of Poles: | 4 |
| Speed: | 1400 RPM To 2800 RPM |
Aluminium Housing Single Phase Induction Motor Providing 18.5 Current and B3 Flange Size Perfect for Industrial Machinery
| Enclosure Type: | TEFC (Totally Enclosed Fan Cooled) / Open Drip Proof |
|---|---|
| Cooling Method: | ICO9001 |
| Bearing Brand: | C&U/NSK |
Aluminum 2800rpm 0.75kw 1hp Asynchronous Ac Motor
| Application: | Swimming Pool Pump |
|---|---|
| Voltage: | 220V |
| Power: | 0.55kw/0.75hp |
ICO9001 Cooling Method Single Phase Induction Motor Featuring Rated Frequency 50Hz60HZ and Bearing C U NSK for Equipment
| Mounting Type: | Foot Mounted / Flange Mounted |
|---|---|
| Flange Size: | B3 |
| Number Of Poles: | 4 |

